Questions

This topic contains 33 replies, has 2 voices, and was last updated by Ernest Marcinko Ernest Marcinko 5 years, 3 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 34 total)
  • Author
    Posts
  • #20109
    Attika7777
    Attika7777
    Participant

    Szia!
    Azt jól tudom, hogy ide íhatok magyarul? 🙂
    Mert most vettem ezt a plugin-t és lenne néhhány problémám, kérdésem.

    Köszi

    #20114
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia!

    Igen, kérdezhetsz magyarul is, az angol amiatt előnyös, ha esetleg mások a topikok közt keresgélnek, akkor megértsék.
    Nyugodtan írd le miben tudunk segíteni.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20146
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20150
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia Attila,

    1. Sajnos még nincs. A free verzióhoz valaki ügyesen megcsinálta, erre még sajnos nem volt időm fordítót keresni.

    2. Tegnap este utánanéztem ennek, úgy néz ki, hogy talán lehetséges. Frissítettem a tutorialt egy másik kóddal. Elvileg ez mostmár egy ajax-os add-to-cart gombot rak oda. Még nem volt időm rendesen tesztelni, de elvileg kéne hogy működjön. Csak teljesen cseréld le az előző kódokat erre és mennie kéne.

    3. Arra gondolsz, hogy a kicsúszós keresőt bezárja? Hát, ezt is csak kóddal lehet megoldani, de elvileg meg lehet. Összeállítottam neked egyet, ez elvileg megoldja (másold a 3. sortól a functions.php file-ba a theme/child theme folderedben):

    4. Tényleg bosszantó, de nem a plugin csinálja. Nem tudom pontosan megállapítani, mert elég sok script csatlakozik az inputhoz és a többsége tömörített kód is, de nagy valószínűséggel az egyik theme script kiüríti a ‘placeholder’-t amint ráfókuszálsz. A legjobb megoldás az lenne, ha ezt a scriptet ki lehetne kapcsolni, de az elég bonyolult lenne, a theme szerkesztőjét is meg kéne kérdezni.
    Talán egy kóddal ezt is ki lehet kerülni, de ezt már nem tudom garantálni. Próbáld meg ezt a kódot, elvileg ‘helyrehozza’:

    5. A legtöbb infót megtalálot itt, amennyiben olyasmit szeretnél mint a demo főoldalán, akkor használd ezt a konfigurációt: https://i.imgur.com/hkl8rw2.png
    Ez a jobb oldalra, kicsit eltolva az oldal tetejétől elhelyezi a keresőt, és a maximális szélességet (nyitás után) 300 pixelre korlátozza. Természetesen kísérletezz ezekkel számokkal, ahogy neked tetszik.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20182
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20205
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia Attila,

    2. Hát, az kicsit körülményes lenne, mert nem pontosan tudom, hogy lehet-e csatlakozni valahogy arra az eseményre egy kóddal, amikor a hozzáadás megtörtént, akkor csukódjon. Ugyanis ha előtte történik, akkor nem fogja hozzáadni.
    Talán inkább egy alternatívának, használhatnád meg ezt a custom CSS kódot:

    .asp_content a.add_to_cart_button.added {
        display: none !important;
    }

    Ez elrejti a ‘kosárba’ gombot, miután hozzá lett adva, szóval már csak a ‘kosár’ gomb marad látható, valahogy így: https://i.imgur.com/Ep9zicV.png
    Nem a legjobb, de a semminél jobb.

    3. Elvileg igen. Cseréld le az előző becsukós kódot erre:

    4. Okés, akkor esetleg próbáld meg ezt inkább, ez kicsit aggresszívabb módszer:

    5. Ha a beállításokat lemásolod a screenshotról, amit küldtem, akkor az majdnem teljesen ugyanaz lesz, mert azt a demo beállításról másoltam: https://imgur.com/hkl8rw2

    6. Sebesség
    Ez leginkább a szerveren múlik + azon, hogy a WordPress pluginek/témák mennyi erőforrást vesznek el. Az adatmennyiség nem gond szerintem, láttam már 150 000 termékes webshopot is a keresővel, az sem okozott problémát. A Cache itt nem tesz semmit, mert ez ajax, az meg ilyen módon nem cachelhető.
    Én most próbálgatom az oldalad, de 2 másodperc alatti válaszidőket látok: https://i.imgur.com/YMhpZFr.png
    Ezek elég dícséretes válaszidők. Látom pár dolgot már próbáltál ebből a dokumentációból, legalább is úgy látom.
    Amit még tudok javasolni:
    – Index tábla használata: mindenképp jó, akár kicsi, akár nagy az adatbázis. Amennyiben nem használod, akkor Beállítás + Bekapcsolás
    – Beépített cache. Én ezt a beállítást javaslom hozzá. Ha valamilyen oknál fogva lassulást eredményezne, akkor inkább kapcsold ki.
    Ezek hosszú távon tudnak javítani a teljesítményen, persze nem mindenhol egyformán.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20215
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20257
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia!

    2. Úgy tűnik erre van egy opció a WooCommerce beállításokban, itt ni: https://i.imgur.com/ZXQqVTJ.png
    Ha ezt bekapcsoltam, akkor automatikusan átirányított. Ez kéne, hogy működjön.

    3. Ez gyanús, elképzelhetőnek tartom, hogy a gyorsítótárazott oldalat mutatja a szerver. Próbáld meg üríteni az össze cache-t (page cache, minify, CDN stb..). Ha úgy sem történik semmi, akkor megpróbáljuk máshogy.

    4. Hát, ezzel akkor már nagyon mást nem tudok csinálni. Ezt a sablonban kéne kikapcsolni.

    5. Ez szintén gyorsítótár gyanús nekem. Próbáltam ezt a konfigurációt több teszt szerveren is, és mindenütt így működik kb: https://i.imgur.com/l6BIVZt.png
    Ha gyorsítótárazva volt az előző konfiguráció (page cache), akkor az megmagyarázná, hogy miért nem úgy néz ki, ahogy kéne.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20258
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20286
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia!

    2. Értem. Próbáld meg még hozzáadni ezt a kódot is a function.php fájlhoz:

    Elvileg mennie kell, bár csak egy helyen tudtam tesztelni, de ott működött.

    3. Próbáljuk akkor másképp. Az alábbi kódot teszteltem pc/android/apple mobilon és működött nálam, remélhetőleg nálad is:

    Ez komplett be kéne zárjon mindent, ami csak nyitva van.

    5. Ja értem már. Az sajnos nem WordPress oldal, az egy könyv/dokumentáció készítő platformon van, amihez ilyen az integrált kereső. Sajnos ezzel a pluginnal azt nem lehet.
    Vannak azonban ilyen oldalt nyitós pluginek ha jól tudom, valahol már láttam párszor. Ezt találtam hirtelen, bár nem tudom mennyire jó.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20296
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20301
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia!

    2. Elméletileg már annak kellene történnie. Utánanéztem, csináltam még egy módosítást az eredeti kódon. Cseréld le, ha minden igaz, ez mostmár elméletileg visszaadja vezérlést a WooCommerce add-to-cart scriptnek a kosárba rakás után, és ha a másik ablak ehhez van csatlakoztatva, akkor meg kéne jelenljen a pop-up.
    Az előző kódot (az egyel ezelőtti hozzászólásomból) töröld, az nem fog kelleni.
    A kereső szerintem nem fog becsukódni auotomatikusan (talán), ez viszont azt megoldja:

    Azt hiszem arról nem volt szó, hogy hogyan cserélte le, szerintem csak az automatikus csere scriptet használja. Ha az nem menne, akkor rákérdezek nála.

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20308
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
    #20310
    Ernest Marcinko
    Ernest Marcinko
    Keymaster

    Szia!

    Szóltam neki, meglátjuk mit válaszol majd.

    Valamelyik event handler 2szer futhat le valahol, nehéz így megmondani. Hozzá tudnál adni a tickethez átmeneti FTP és admin hozzáférést? Szeretném ezt direktbe megnézni és úgy kijaívatani a kódot. Kicsit nehéz igy megtippelni, hogy mi lehet a baj. Köszi!

    Best,
    Ernest Marcinko

    If you like my products, don't forget to rate them on codecanyon :)


    #20311
    Attika7777
    Attika7777
    Participant
    You cannot access this content.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 34 total)

You must be logged in to reply to this topic.